fbpx

Co nas podnieca?

Co nas podnieca?

Człowiek jest istotą pełną pragnień, a coś nas naprawdę podnieca, może być bardzo indywidualne. Jednak odpowiedź nie jest zawsze oczywista, standardowa, stereotypowa. Zastanów się, co sprawia, że Twoje serce bije szybciej i robi się cieplej?

Nie chcę skupiać się wyłącznie na fetyszach. To temat na osobny tekst. Podejmiemy się wyzwania opisania, jak z pozoru zwyczajem rzeczy sprawiają, że mamy ochotę na seks, czujemy podekscytowanie. Podniecenie może być również związane z twórczością i ekspresją artystyczną. Mogą nas podniecać z pozoru rzeczy, które nie są same w sobie seksualne. Jednak to my definiujemy co dla nas może mieć taki wydźwięk.


Wzrok

Nie mówię tutaj o nagim ciele, piersiach, joni czy lingam. Czyjś uśmiech może przecież doprowadzić nas do przyjemnego ucisku w żołądku. Sposób w jaki osoba patrzy, błysk w oku, czy drobne zmarszczki w kącikach. Druga osoba natomiast może kochać piegi, czy rumieńce na policzkach. W mężczyznach podobają mi się widoczne żyły na rękach i jest to dla mnie widok, który sprawia, że mam ochotę na seks, u kobiet natomiast obojczyki.


Zapach

Nie mówię tutaj tylko o pięknych perfumach, które owszem mogą powodować chęć interakcji z drugą osobą. Każdy ma swój indywidualny zapach, dla niektórych jest on na tyle atrakcyjny, że wolą go od wzbogaconego bukietu kwiatowego. Przypomnijcie sobie zapach swojego partnera, partnerki bądź partnerów. Nawet zwykłe wspomnienie może nas pobudzić. Jednak zapach z otoczenia również może przypomnieć nam chwile, na które ciało reaguje podnieceniem. Pachnąca latem łąka, morska bryza, zapach grzanego wina, kwitnący bez? Dlaczego nie? To wy definiujecie swoje przyjemności.


Smak

Przez żołądek do serca? Nie tyle potrawy, które wpisują się do tych, które wzbudzają popęd.
Nasze indywidualne, te które lubimy, bądź które są przygotowywane specjalnie dla nas. Zjedzenie ich sprawia, że czujemy się szczęśliwi i chcemy to szczęście pogłębić. Naleśniki z czekoladą i truskawkami! A jakie są Wasze?


Dotyk

Tutaj już możemy się zagłębić w strefę erogenną, ale spróbujmy nie iść utartymi ścieżkami. Pocałunek w czoło może być wyrazem wdzięczności i opieki, który może wzbudzić chęć bliskości. Złapanie za nadgarstek, zdecydowany dotyk — dla osób, które lubią dominację, tak drobne gesty mogą również pobudzić. Czesanie włosów, mycie pleców, pocałunek w rękę?


Zachowanie

Drobne gesty, przyjemne słowa — naszą chęć na seks możemy przecież budować przez cały dzień. Przygotowanie kawy z rana, miłe słowa na dzień dobry, pamięć o osobie w ciągu dnia. Atmosferę można budować różnymi zachowaniami. Lubimy czuć się doceniani, zauważeni, pożądani, chcemy czuć się kochani bądź lubiani.

Pisząc ten tekst, przypomniałam sobie, jak wiele rzeczy sprawia, że czuję się podniecona. Spróbujcie zdefiniować według tych kategorii, co dla Was jest ważne. Skupcie się na tych drobnostkach, wypiszcie na kartce wszystko, co Wam przyjdzie do głowy, nie ograniczajcie się! Możecie zrobić takie ćwiczenie w związku i wymienić się kartkami. Właśnie o to chodzi, abyście wiedzieli, jak możecie sprawić przyjemność innym. Patrzcie, smakujcie, oddychajcie, słuchajcie i działajcie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *